Květen 2012

Půjčky bez doložení příjmu

25. května 2012 v 13:11
Nemovitost v zástavě či nikoliv

Určitým typem, jak věřitelé půjčky řadí je, jestliže můžete uzavření zástavy nemovitostí nebo nemůžete. Jestliže chcete půjčku normálně splácet, není žádná tragédie zvolit půjčku, kde je jako zástava dána nemovitost.
Poskytnutí zástavy nemovitostí představuje pro spoustu poskytovatelů poměrně dobrou záruku, že se jim poskytnuté peníze vrátí, proto Vám mnohdy udělají příznivější podmínky, než u půjčky bez záruky. Za další, jestliže přece jen uvažujete o tom, že byste si uzavřeli půjčku, kterou byste cíleně neplatili a nemovitost máte, raději to ihned pusťte z hlavy. V dnešní době totiž vymahači pracují velmi rychle a, tedy nařízení exekuce je skoro dílem malé chvíle a exekutorský pracovník Vám zablokuje disponování s Vaší nemovitostí. Pokud do určité doby pak dlužnou částku nezaplatíte, začne exekutor její dražbu a Vy tak ztratíte bydlení a velkou sumu peněz, protože celý proces exekuce, nucený prodej a sankce Vám nesplácení půjčky velmi prodraží. Jestliže tedy nemovitost vlastníte, tak nakonec je celkem jedno, jestli na nemovitosti máte zástavu či ne. Když nebudete splácet, exekutorský pracovník si Vás vždy najde. Je tedy výhodné využít nabídku poskytovatelů nebankovní půjčky se zástavou, kde většinou dostanete perfektní podmínky.

Půjčka s registry

V současné době, jestliže hledáte půjčku, je dobré být informován o tom, jestli máte zápis v registru nesolventních osob. Tato náležitost totiž velmi ovlivňuje možnost získání půjčky u některých poskytujících společností. Konkrétně banky, když máte zápis v registrech neplatičů, nedostane s největší pravděpodobností vůbec nic. Když tedy potřebujete finanční půjčku, v bance se zápisem v registrech neplatičů neobstojíte. Banky sleduje celkem tři nezávislé registry. jestliže jste někdy měli potíže se splátkami nějaké půjčky nebo úvěru, bankovní instituce se vám vůbec nebude věnovat. Kritéria pro získání půjček mívají bankovní společnosti vymezeny opravdu přísně. Zápis v registru dlužníků Vám tak zhruba na 3 - 4 roky zavírá možnost uzavřít půjčku v bankovním sektoru. Ještě, že i za těchto situací jde půjčku dostat. Na nynějším peněžním trhu je hodně nebankovních poskytovatelů, co poskytují půjčky bez registru. Půjčka bez registru je velmi žádanou variantou. U nebankovní půjčky bez registru je ovšem podstatné kalkulovat s tím, že se Vám ve srovnání s bankovní půjčkou o trochu prodraží. Nebankovní poskytovatelé, kteří v nabídce mají půjčky bez registru, registry vůbec neřeší a uvedení v registru dlužníků není podnětem k neposkytnutí nebankovní půjčky.

Nechcete dokládat výši své mzdy?

Celá řada spotřebitelů, kteří poptávají půjčku, má problém potvrdit věřiteli částku svého příjmu. U bankovních institucí je tento fakt opravdu podstatný problém, protože nabízejí hodně redukované produkty, kde po spotřebiteli doložení příjmu nevyžadují a jsou to zpravidla spíše o půjčky ve výši několika tisíc a ještě spíše v podobě povoleného přečerpání účtu nebo kreditní karty. Zákazníci, kteří mají o dobré půjčce jinou představu a nemohou doložit příjem, nemohou na půjčky od banky spoléhat. Naštěstí i v tomto případě mají možnost požádat o vyřízení půjčky bez potvrzení o příjmu od některého z nebankovních věřitelů, kde jsou na takové produkty - nebankovní půjčky specialisté. U půjčky bez potvrzení o příjmu není třeba výši Vašich výdělků ukazovat. Převážně jenom podepíšete čestné prohlášení, že máte na splátku a víc není potřeba. Nepotřebujete proto předkládat výši své mzdy od organizace, kde máte pracovní poměr, rozhodnutí o přiznání sociálních dávek ani daňová přiznání, pokud jste OSVČ. Nebezpečí nesplácení půjčky poskytovatel ale samozřejmě musí zakalkulovat, takže může být půjčka bez potvrzení o příjmu o něco nákladnější oproti půjčkám se identickými vlastnostmi, u jakých poskytovatelské organizaci výši mzdy nepotvrzujete.


Když máte ručitele

Občas věřitelé, obzvláště u půjček kde není nějaké ručení, mohou požadovat ručitele. Kdo je tedy ručitel? Ručitel úvěru je člověk, který v momentě, kdy si sjednáváte půjčku, přijme povinnost, že jestli Vy půjčku neuhradíte, bude muset zaplatit půjčku za Vaši osobu. V nynější době je velmi nelehké ručitele přesvědčit k ručení z důvodu, že oprávněně má každý strach. Vyskytlo se již celá řada případů, kdy se například známý uvázal k ručení za půjčku spřízněné osoby a ta ji potom neuhradila a nezaplacená částka věřitelé vymáhali po ručiteli. Mnohdy si klienti uzavírají i statisícové půjčky a předmětné ručení může způsobit starosti na velmi dlouhou dobu. Půjčky bez ručitele jsou specifickými úvěry, u kterých věřitel ručitele nepotřebuje a žadatel nemusí nikoho hledat, aby mu pomohl.


Průběh sjednávání půjčky

V případě, že bychom chtěli segment půjček roztřídit na půjčky s ohlédnutím ke druhu sjednání, je třeba ho členit dle trvání schvalovacího procesu. Každá instituce nabízející půjčky vyžaduje na schválení půjčky nějaký čas, aby šlo spotřebitele přinejmenším trochu prolustrovat dle vnitřních směrnic. Vyřízení půjčky se tak může vyžadovat velmi dlouhou dobu. Nejpřísnější proceduru schvalování mívají samozřejmě bankovní společnosti. Je to proto, že žadatel je nucen splnit velmi striktní kritéria a celý proces určitou chvíli trvá. Jestliže na půjčku chvátáte, půjčka z banky pro Vás nebude tím pravým ořechovým. Vyberte tedy spíše některého z nebankovních poskytovatelů. Ti jsou na rychlé půjčky zaměřeni a v případě nižších částek, je možné peníze získat v průběhu chvíle. Jestli potřebujete vyšší částku v řádu desítek až stovek tisíc, pamatujte, že vyřízení půjčky bude trvat kolem 5 pracovních dnů a hodně záleží i na Vaší rychlosti, kdy musíte dodat nějaké podklady. Poskytovatelé nebankovních půjček mají ve svých portfoliích třeba půjčky ihned, kdy dojdete na pobočku, nebo Vás navštíví finanční poradce a dá Vám požadovanou částku, nebo také půjčky do 24 hodin, kdy při schválení půjčky Vám hotovost doručí expresním bezhotovostním převodem na účet, který máte v bance.


Uzavření půjčky je možné i online

Způsob žádosti o půjčku může být jiný u každého poskytovatele. Někdo vyžadují přísně prezenci spotřebitele na pobočce, kde je nutné vyřídit všechny formality. To je právě případ bankovních společností, jaké nemají své obchodní zástupce. Odlišné to je u řady nebankovních institucí. Aktuálně se velmi rozšířily tzv. půjčky online. U tohoto modelu půjček přes internet online požádáte přes webový formulář a poté očekáváte zavolání pracovníka věřitele. Pokud bude v systému Vaše půjčka online předschválena, dojede za Vámi na smluvenou adresu finanční poradce věřitele. Zde pak záleží na podrobných požadavcích půjčky, v některých případech Vám přímo jde poskytnout hotovostní zálohu z půjčky ještě před podpisem příslušné dokumentace nebo s Vámi smlouvu rovnou podepíší a zaplatí Vám celkový peněžní obnos. Vyplacení celého obnosu ale je víceméně zřídkakdy, jelikož každý věřitel má zájem žadatele v první řadě prolustrovat a provést tzv. scoring. Půjčky online jsou v každém případě opravdu oblíbené mimo jiné i proto, že na počátku sjednávání půjčky neexistuje pro zákazníky nějaké časové zatížení.

Zdroj: www.homepujcka.cz specialista na půjčky bez registru. Dále byly informace čerpány z www.ihned-pujcka.cz